Seyran Atesová: "Iránski mullahovia a vláda sú skutoční teroristi"

Linz 9. januára (PROTEXT/ots)

Európska iniciatíva občanov STOP EXTRÉMIZMU má už 300 000 podpisov

Berlínska právnička a bojovníčka za práva islamských žien Seyran Atesová vyjadrila vo svojom novoročnom posolstve solidaritu s demonštrantami v Iráne. "Naša podpora smeruje k ľuďom v Iráne, ktorí pracujú pre skutočnú demokraciu, slobodu a ľudské práva," povedala Atesová vo svojom odkazu. "Smútime nad smrťou demonštrantov zavraždených brutálnym režimom a prajeme si, aby zadržaní boli čoskoro prepustení."

Irán zneužíva náboženstvo od islamskej revolúcie v roku 1979, aby si udržal moc a korupciu v režime mullahov. "Staroveká perzská kultúra a tradície boli zničené, zatiaľ čo režim robí všetko pre to, aby zabránil rozvoju krajiny v modernej spoločnosť," povedala Atesová.

Liberálna imámka tiež významne kritizuje zahraničnú politiku Iránu. Teheránska vláda vyvíja po mnoho rokov agresívnu expanzívnu politiku, aby posilnila svoj vplyv v regióne. Iránska bezpečnostná služba je aktívna dokonca aj v Európe a dohliada na Iráncov v exile. "Pre mňa je režim mullahov v Iráne celkom podobný IS. Náboženstvo sa stalo symbolom potláčania slobody a radosti zo života v Iráne. Náboženskí fanatici sú chorí, sexuálne narušení ľudia, ktorí utláčajú nielen ženy, ale národ ako celok, aby udržali teroristický režim pri moci. "

Avšak Atesová dúfa, že "rok 2018 bude pre občanov Perzie rokom oslobodenia."

Úspešná európska iniciatíva občanov STOP EXTRÉMIZMU

Medzitým Európska občianska iniciatíva STOP EXTRÉMIZMU, ktorú Seyran Atesová spoluzaložila, začína nový rok razantne. Do dnešného dňa 300 000 oprávnených občanov EÚ vyjadrilo svoju podporu na internetových stránkach www.stopextremism.eu. "Som pyšná na to, že som túto iniciatívu začala," povedala Atesová. "Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli, a vyjadrili svoju podporu, aby sme dosiahli tohto skvelého úspechu." A žiadame všetkých Európanov, aby sa k tejto iniciatíve pripojili a bojovali proti všetkým typom extrémizmu tým, že navštívi internetové stránky www.stopextremism.eu a vyjadrí svoju podporu!

Ďalšie informácie: media@stopextremism.eu, tel: +43 664 1540614; michael Laubsch

STOP EXTREMISM - YOU CAN MAKE A DIFFERENCE!

Žiadame Európsku úniu o spoločný jednotný prístup vo všetkých európskych krajinách proti všetkým formám extrémizmu. https://www.en.stopextremism.eu

Fotografie Seyran Atesové si môžete stiahnuť tu: https://drive.google.com/drive/folders/1J5erJljg1gMFGf9N0oEt0FKGm1jwXgli

 

ZASIELANIE SPRÁV

Želám si zasielať správy s kľúčovými slovami ako má tento článok:

Kľúčové slova

Rakousko-společnost-terorismus-víra-Verein Europäische Bürgerinitiative gegen Extremismus

Kategória

Súdy, kriminalita, väzenstvo, nehody a nešťastia
Politika, náboženstvo, sociálna problematika
Noviny, časopisy, televízia, rozhlas, reklama

Oblasť

Európa, EÚ, NATO (es)

Fotografie

 
 

Upozornenie!

Materiály označené značkou Protext nie sú súčasťou spravodajského servisu ČTK a nie je možné publikovať ich pod jej značkou. Ide o komerčné oznámenie zadávateľa, ktorý je v správe označený a ktorý za ne nesie plnú zodpovednosť.