Plag.sk - nový systém pre školy na odhaľovanie plagiátorstva

Bratislava 21. marca 2018 (PROTEXT)

Vyučujúci a školitelia na slovenských školách bojujú často s plagiátorstvom. Na odstránenie problému však nevedia nájsť vhodné riešenie. Na trhu existuje mnoho nástrojov, ktoré by mohli pomôcť, no sú kvôli slabej funkcionalite nedostatočné. Vieme, ktorý je tá správna voľba.

Prinášame vám článok, v ktorom predstavujeme online nástroj plag.sk na odhaľovanie plagiátorstva. Zástupca firmy, Arturas Vinckevicius, opisuje výhody tohto praktického a bezplatného systému, ktorý je pre verejnosť dostupný aj na Slovensku.

Vyučujúci ocenia, že je softvér zadarmo.

Učitelia potrebujú kontrolovať množstvo prác svojich študentov a takisto aj svoje, čo zaberá veľa času aj energie. Online systém plag.sk dokáže skontrolovať a vyhodnotiť práce do detailov za pár minút, a to bez akýchkoľvek poplatkov. Používatelia si môžu zaplatiť len za extra funkcie, ktoré si sami vyberú. Úspora času a peňazí je teda nepochybná.

Bezplatne a bezpečne.

Niektoré z bezplatných nástrojov na kontrolu plagiátorstva sú síce bezplatné, no nahrané dokumenty sa v nich automaticky zaraďujú do systémovej databázy. Pri plag.sk to tak nie je. Žiadne z dokumentov, ktoré nahrá používateľ do nástroja, nie sú pre ochranu používateľa zahrnuté do databázy. Kontrola je preto úplne bezpečná a anonymná.

Výsledky kontroly sú spoľahlivé.

Je bežné, že niektoré z dostupných softvérov nedokážu pri kontrole identifikovať ani len článok z wikipedie. Takisto sú tu softvéry, ktoré využívajú rôzne inštitúcie, no pracujú v rámci porovnávania iba s univerzitnými databázami a neposkytujú dokumenty do centrálneho úložiska. Plag.sk pokrýva oboje. Dokáže porovnať ako internetové, tak aj univerzitné dokumenty a zdroje, čím poskytne používateľovi spoľahlivú a stopercentnú kontrolu ich prác.

Rýchlosť je dôležitá.

S pomalými softvérmi sa stretla už väčšina z nás. Bojovať s niečím, čo ide slimačím tempom, keď potrebujete mať výsledky rýchlo, je veľké trápenie. Pri práci s plag.sk sa s týmto problémom nestretnete. Niekoľko desiatok či stoviek strán dokáže nástroj skontrolovať v krátkom čase, čomu sa iné softvéry funkčne nevyrovnajú.

Viac možností, jednoduchšia práca.

Pri práci s dokumentmi potešia používateľov aj rôzne doplnkové funkcie. Po nahratí dokumentu do systému nemusí čakať len na verdikt, či sa v ňom vyskytuje plagiátorstvo alebo nie. Vďaka plag.sk má používateľ možnosť vidieť vopred chyby v jeho texte, včas si ich podľa odporúčaní opraviť, upraviť zdroje či citácie a poslať ich školiteľovi bez stresu a s čistým svedomím. Nástroj má teda aj sčasti edukačnú funkciu. Efektívne, však?

Kvalitný nástroj na odhaľovanie plagiátorstva by mal mať praktické funkcie, ktoré dokážu učiteľovi, študentovi alebo inému používateľovi pomôcť čo najlepšie s jeho prácou. Rýchlosť kontroly, presnosť výsledkov či ochrana súkromia sú jedny z top vlastností, ktoré radia dostupný nástroj plag.sk medzi špičku online systémov na kontrolu plagiátorstva. Pre školy a ďalšie inštitúcie, ktoré pracujú s množstvom dokumentov, je plag.sk vhodným a odporúčaným nástrojom, ktorý má potenciál zvýšiť úrovne vzdelávania na Slovensku.

Kontakt:

plagramme.com

 

ZASIELANIE SPRÁV

Želám si zasielať správy s kľúčovými slovami ako má tento článok:

Kľúčové slova

Slovensko-školy-vzdělání-komunikace-Plag.sk

Kategória

Školstvo
Počítače, internet, telekomunikácie, pošta

Oblasť

Európa, EÚ, NATO (es)

Fotografie

 
 

Upozornenie!

Materiály označené značkou Protext nie sú súčasťou spravodajského servisu ČTK a nie je možné publikovať ich pod jej značkou. Ide o komerčné oznámenie zadávateľa, ktorý je v správe označený a ktorý za ne nesie plnú zodpovednosť.