Francis Fukuyama bude 7. marca vo Viedni v Nadácii ERSTE hovoriť o politike identity

Viedeň 4. marca 2019 (PROTEXT/ots)

Diskusia s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenem a ostatnými - živé vysielanie začína od 19:30 stredoeurópskeho času (a končí okolo 21:45)

Pri príležitosti 200. výročia založenia prvé sporiteľné banky v Rakúsku, usporiadala Nadácia ERSTE, hlavný akcionár skupiny Erste Group, sériu štyroch panelových diskusií so skvelými osobnosťami. Svetovo uznávaný politológ a autor bestsellerov Francis Fukuyama bude prvým z radu hovorcov na týchto hovoroch o pálčivých veciach (Tipping Point Talks), a to vo Viedni 7. marca. Jeho najnovšia kniha "Identity: The Demand for Dignity and the Politics of Resentment" (Identita: Dopyt po úcte a politika odporu)", bola nedávno vydaná aj v nemčine.

Po páde železnej opony pred tridsiatimi rokmi sa pre Európu a jej obyvateľov, spoločenstvá a ekonomiku otvoril celý rad nových príležitostí.

Ešte predtým Francis Fukuyama vo svojej knihe "The End of History and the Last Man - Koniec histórie a posledný muž" predpovedal, že liberálna demokracia postupne zvíťazí nad ostatnými formami politického usporiadania. Ale vo väčšine krajín to tak dnes nie je. Dňa 7. marca sa Nadácia ERSTE s Francisom Fukuyamom bližšie pozrie na aktuálnu situáciu v tejto oblasti a budú diskutovať o tejto téme z rôznych uhlov a pohľadov s odborníkmi a ďalšími osobnosťami z celej Európy.

Sledujte špičkové panelové diskusie cez živé online vysielanie

Po prednáške Francisa Fukuyamu s názvom "Politika identity - Dopyt po úcte a budúcnosť národných štátov", sa do diskusie s ním zapojí rad slávnych osobností: rakúsky prezident Alexander Van der Bellen, európska diplomatka Julia De Clerck-Sachsse, politológ Ivan Krastev a filozofka Karolina Wigury. Moderátorom diskusie bude Almut Möller, riaditeľ berlínskej pobočky Európskeho výboru pre zahraničné vzťahy. Uvítací prejav prednesie Boris Marte, podpredseda predstavenstva Nadácie ERSTE Foundation a Andreas Treichl, generálny riaditeľ skupiny Erste Group.

Akcia bude vysielaná naživo na https://erstestiftung.streaming.at/20190307.

O Nadácii ERSTE:

Nadácia ERSTE je hlavným akcionárom skupiny Erste Group a zaisťuje nezávislú budúcnosť jedného z najväčších poskytovateľov finančných služieb v strednej, východnej a juhovýchodnej Európe. Ako rakúska súkromná sporiteľná banka podporuje Nadácia ERSTE región v ktorom pôsobí, aktívnymi investíciami vo výške časti svojich dividend. Cieľom Nadácie ERSTE je posilňovať občiansku spoločnosť, podporovať sociálne znevýhodnené skupiny a sponzorovať moderné umenie v Európe.

www.erstestiftung.org

Akciu Tipping Point Talks moderuje Verena Ringler.

Kontaktné informácie pre vaše otázky:

Tipping Point Talks, Communications: Thomas Goiser, +43 664 2410268, thomas@goiser.at

ERSTE Foundation, Communications: Maribel Königer, +43 664 8385341, press@erstestiftung.org

 

ZASIELANIE SPRÁV

Želám si zasielať správy s kľúčovými slovami ako má tento článok:

Kľúčové slova

Rakousko-společnost-lidé-diplomacie-banky-ERSTE Foundation

Kategória

Politika, náboženstvo, sociálna problematika
Noviny, časopisy, televízia, rozhlas, reklama
Banky, poisťovne, burzy

Oblasť

Európa, EÚ, NATO (es)

Fotografie

 
 

Upozornenie!

Materiály označené značkou Protext nie sú súčasťou spravodajského servisu ČTK a nie je možné publikovať ich pod jej značkou. Ide o komerčné oznámenie zadávateľa, ktorý je v správe označený a ktorý za ne nesie plnú zodpovednosť.