9. mája / 19:00 "Judenplatz 1010" - Timothy Snyder vo Viedni prednesie "Príhovor k Európe"

Viedeň 6. mája 2019 (PROTEXT/ots)

Pri príležitosti Dňa Európy prednesie americký historik Timothy Snyder na námestí Judenplatz vo Viedni v 19:00 verejnú prednášku, ktorá bude tiež prenášaná online prostredníctvom živého vysielania (na http://www.erstestiftung.org/de/200/) a následne bude k dispozícii aj vo forme videoklipu.

"Prečo sú hodnoty a normy kriticky dôležité? Ako v týchto krehkých časoch prežiť?" - na tieto otázky sa Snyder vo svojej prednáške zameria a jeho príhovor bude zároveň aj začiatkom Viedenských festivalových týždňov (Wiener Festwochen) od 10. mája. Snyder vyučuje na univerzite Yale University a je tiež trvalým členom správnej rady Inštitútu humanitných štúdií vo Viedni.

Verejná prednáška bude v angličtine a potrvá zhruba jednu hodinu. Upozornenie: k dispozícii sú len miesta na státie.

Táto verejná prednáška, ktorú iniciovala nadácia ERSTE Foundation, sa bude od roku 2019 na námestí Judenplatz konať na Deň Európy každoročne. Akciu spoločne organizujú Viedenské festivalové týždne (Wiener Festwochen), nadácia ERSTE Foundation a Institut humanitných štúdií.

V tomto roku je témou premiérovej prednášky z cyklu "Príhovor k Európe" NORMATIVITA a jedná sa o prednášku zo série "Hovory k pálčivým otázkam (Tipping Point Talk 02)." Sériu "Tipping Point Talk" organizuje nadácia ERSTE Foundation za účasti 4 špičkových prednášajúcich . Ide o príspevok nadácie ERSTE Foundation k 200. výročiu sporiteľných bánk v Rakúsku, ktoré pripadá na rok 2019. Kurátorkou celej série je Verena Ringler.

O nadácii ERSTE Foundation:

Ako hlavný akcionár skupiny Erste Group, zaisťuje nadácia ERSTE Foundation nezávislú budúcnosť jedného z najväčších poskytovateľov finančných služieb v strednej, východnej a juhovýchodnej Európe. Nadácia tejto najväčšej rakúskej sporiteľnej banky investuje časť svojich dividend do regiónov, kde skupina Erste Group pôsobí. Naším cieľom je posilniť občiansku spoločnosť, podporovať spoločensky znevýhodnené skupiny a podporovať súdobú kultúru v Európe.

www.erstestiftung.org

www.festwochen.at

www.iwm.at

Otázky a kontaktné informácie:

Tipping Point Talks Communication

Thomas Goiser

+43 664 2410268

thomas@goiser.at

ERSTE Foundation Communications

Maribel Königer

+43 664 8385341

maribel.koeniger@erstestiftung.org

 

ZASIELANIE SPRÁV

Želám si zasielať správy s kľúčovými slovami ako má tento článok:

Kľúčové slova

Rakousko-lidé-společnost-kultura-DIE ERSTE österreichische Spar-Casse Privatstiftung

Kategória

Noviny, časopisy, televízia, rozhlas, reklama
Kultúra, voľný čas, hobby

Oblasť

Európa, EÚ, NATO (es)

Fotografie

 
 

Upozornenie!

Materiály označené značkou Protext nie sú súčasťou spravodajského servisu ČTK a nie je možné publikovať ich pod jej značkou. Ide o komerčné oznámenie zadávateľa, ktorý je v správe označený a ktorý za ne nesie plnú zodpovednosť.