Firmy Kreisel Electric a VinFast začali spolupracovať na vývoji nových batérií pre vozidlá na elektrický pohon

Montáž baterie E-Mobility v Kreisel Electric (Foto: Kreisel Electric)

Montáž baterie E-Mobility v Kreisel Electric (Foto: Kreisel Electric)

Rainbach (Rakúsko) 5. augusta 2019 (PROTEXT/ots)

Na základe novo podpísanej zmluvy o spolupráci budú firmy Kreisel a VinFast spoločne vyvíjať sadu batérií, určených pre osobné automobily a autobusy na elektrický pohon, ktoré firma VinFast predáva. Nové batérie by mali byť k dispozícii už v roku 2020.

Firma VinFast Manufacturing & Trading Co., Ltd. (VinFast) oznámila, že uzavrela so spoločnosťou Kreisel Electric zmluvu o spolupráci pri vývoji novej sady batérií pre automobily a autobusy na elektrický pohon, ktoré budú vyrábané v závode spoločnosti VinFast vo Vietname. Dôvody, prečo sa firma VinFast rozhodla pre spoluprácu so spoločnosti Kreisel, sú vysoká kvalita a bezpečnosť, nízka hmotnosť a dlhá výdrž batérií. Vďaka spolupráci s firmou Kreisel tak spoločnosť VinFast bude schopná urýchliť výrobu svojich automobilov a autobusov na elektrický pohon, takže vozidlá s technológiou Kreisel budú v predaji už v roku 2020.

Ako priekopník v oblasti batérií a pohonných systémov pre vozidlá na elektrický pohon patrí firma Kreisel Electric v súčasnosti medzi popredné firmy v tomto novom odbore energetického priemyslu. Výrobky firmy Kreisel Electric vynikajú kompaktnosťou, dobrým odvodom tepla, vysokou bezpečnosťou, rýchlym nabíjaním, dlhou životnosťou batérie a nízkymi obstarávacími nákladmi. Nedávno firma Kreisel Electric získala od organizácie Frost & Sullivan cenu Product Leadership Award, ktorá je určená pre firmy s priekopníckymi produktmi a technológiami, ktoré môžu zmeniť svet.

"Veríme, že firma Kreisel Electric pre elektromobily firmy VinFast ponúkne špičkové riešenia, ktorá si svojou kvalitou a bezpečnosťou získajú svojich zákazníkov", povedal Le Thi Thu Thuy - viceprezident spoločnosti Vingroup a podpredsedníčka predstavenstva firmy VinFast.

O spoločnosti Kreisel Electric GmbH & Co KG

Firma Kreisel Electric GmbH & Co KG (Rakúsko) ponúka inovatívne riešenia v oblasti elektrickej mobility aj uchovávania elektrickej energie a vyvíja a vyrába najľahší batérie na svete s najvyššou účinnosťou. Firma svoje výrobky dodáva do osobných automobilov, autobusov, nákladných automobilov, lodí i lietadiel a zaoberá sa aj uchovávaním elektrickej energie.

www.kreiselelectric.com

Markus Kreisel

presse@kreiselelectric.com

Tel.:+43/7949/21400

 

ZASIELANIE SPRÁV

Želám si zasielať správy s kľúčovými slovami ako má tento článok:

Kľúčové slova

Rakousko-energie-stroje-automoto-Kreisel Electric

Kategória

Doprava, stroje, autá, lietadlá, lode a zbrane
Elektrina, plyn, teplo a uhlie

Oblasť

Európa, EÚ, NATO (es)

Fotografie

 
 

Upozornenie!

Materiály označené značkou Protext nie sú súčasťou spravodajského servisu ČTK a nie je možné publikovať ich pod jej značkou. Ide o komerčné oznámenie zadávateľa, ktorý je v správe označený a ktorý za ne nesie plnú zodpovednosť.