Koronavírus - Expertka na hygienu: Dezinfekcia bielizne v zariadeniach sociálnej starostlivosti je nevyhnutná

Je mimoriadne dôležité chrániť predovšetkým starších ľudí

V boji proti Koronavírusu bola hygiena bielizne doteraz pravdepodobne zanedbávaná. Upozorňuje na to Kerstin Heine, chemický laborant a expertka - špecialista na dezinfekciu v spoločnosti Hagleitner. „Každý oprávnene hovorí o domovoch dôchodcov a sociálnej starostlivosti. Táto skupina ľudí je tu najzraniteľnejšia. Ale takmer nikto nehovorí o hygiene bielizne. Dochádza tu k zhromažďovaniu veľkého množstva bielizne od rôznych osôb, a kedykoľvek tu môže dôjsť k vzájomnej kontaminácii bielizne.

Dezinfekcia od 40 stupňov Celzia

Ak existuje riziko, mali by ste bielizeň vyprať dezinfekčným prostriedkom: „Veľa typov bielizne sa nedá vyprať pri teplote 95 stupňov. Máme vlastné výrobky pre pranie bielizne pri nízkych teplotách, ktoré sú účinné od 40 stupňov Celzia.“ Expertka na dezinfekciu Heine, odporúča si všímať aká deklarácia o dezinfekcii je uvedená na produkte: „Prací prostriedok s dezinfekčným účinkom alebo prostriedok na plákanie s hygienickým účinkom, nemusí automaticky ihneď chrániť pred koronavírusom; výrobky musia byť zodpovedajúcim spôsobom skontrolované a testované. Bezpečnosť je daná hodnotením virucídny, a nie deklarovaním že výrobok je 99,9% dezinfekčný prostriedok. Spoľahlivú ochranu poskytuje iba to, čo je deklarované ako virucídny.“

Dezinfekcie pre profesionálne práčky

Účinnosť dezinfekcie bielizne od spoločnosti Hagleitner bola dôsledne testovaná a hodnotená. To isté platí pre postup prania bielizne nazývaný havon PROFESSIONAL DISINFECT 40, ktorý zalistoval nemecký inštitút Roberta Kocha (RKI) v januára 2021. Pri tomto type prania bielizne sa do profesionálnej práčky automaticky dávkujú rôzne tekuté detergenty. Skutočný dezinfekčný účinok vzniká už od 40 stupňov Celzia a účinná látka sa potom znovu rozpadne. Účinná dezinfekcie pôsobí priamo tam, kde je to potrebné.

O spoločnosti Hagleitner

Hagleitner tvorí hygienu: čistiace a dezinfekčné prostriedky, kozmetiku, k tomu dávkovače, dávkovacie zariadenia a aplikácie. Produkty sa vyrábajú v rakúsku a to priamo v Zell am See. Tu je hlavné sídlo materskej spoločnosti, tu je umiestnený vývoj, výskum a produkcia. Každá ďalšia pobočka zabezpečuje predaj produktov. Spoločnosť pôsobí s 27 pobočkami v 12 európskych krajinách ako priame zastúpenie. V ďalších 63 krajinách je predaj produktov zabezpečený v spolupráci s obchodnými partnermi.

Hagleitner ponuka je zameraná na spoločnosti a verejné inštitúcie. Mladá značka hagi začala svoju činnosť 6. Marca 2020, a je zameraná na súkromné osoby a maloobchod. Spoločnosť Hagleitner zamestnáva 1 240 spolupracovníkov.

Spoločnosť Buls je obchodná firma spojená so spoločnosťou Hagleitner, zaoberá sa obchodovaním s produktmi na profesionálne čistenie budov. Buls prevádzkuje v rakúsku ďalšie štyri prevádzky s 49 zamestnancami.

Skupina Hagleitner dosiahla v období Apríl 2019 až Marec 2020 ( obchodný rok ), obrat vo výške 136,5 Milión Euro. Podiel exportu na celkovom obrate tvorí 47,2 %.

Rodina a spoločnosť Hagleitner

Spoločnosť Hagleitner Hygiene existuje od roku 1971 a spoločnosť je pevných rodinných rukách. Hans Georg Hagleitner prevzal podnikanie od svojho otca Johanna v roku 1988 a odvtedy spoločnosť riadi. Dcéry Hansa Georga, Katharina a Stefanie, preberajú v spoločnosti vedúce úlohy pre rok 2021: Katharina vedie pobočku v taliansku, Stefanie je zodpovedná za sortiment výrobkov značky hagi, určenú pre súkromné osoby a maloobchod.

Kontakt pre Vaše otázky

Hagleitner Hygiene International GmbH

Oddelenie pre styk s verejnosťou

press@hagleitner.com

www.hagleitner.com

 

ZASIELANIE SPRÁV

Želám si zasielať správy s kľúčovými slovami ako má tento článok:

Kľúčové slova

Rakousko-zdraví-Hagleitner Hygiene International

Kategória

Zdravotníctvo, liečenie, lieky, lekárne

Oblasť

Európa, EÚ, NATO (es)

Fotografie

 
 

Upozornenie!

Materiály označené značkou Protext nie sú súčasťou spravodajského servisu ČTK a nie je možné publikovať ich pod jej značkou. Ide o komerčné oznámenie zadávateľa, ktorý je v správe označený a ktorý za ne nesie plnú zodpovednosť.